Протести у Франції: Макрон закликав уряд зберігати жорстку позицію щодо "жовтих жилетів"

За чотири дні акції постраждали вже 552 людини, двоє людей загинули

З відкритих джерел

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що уряд країни має зайняти жорстку позицію щодо руху "жовтих жилетів" і їхніх вимог. Про це повідомляє RFI.

Президент закликав учасників акції "жовтих жилетів", які протестують проти підвищення цін на паливо, поважати закон. Він також зазначив, що оскільки у руху немає певного лідера, комунікацію з учасниками акції доводиться вести через соціальні мережі, що ускладнює переговорний процес.

"Уряд намагається дослухатися до протестувальників, однак вони виходять за рамки", - вказує видання.

За чотири дні масштабних протестів по всій країні постраждали вже 552 людини. Також повідомляється про двох загиблих.

Макрон заявив, що не планує скасовувати підвищення акцизів. Він підкреслив, що намагається змінити звички французів і відучити їх від викопного палива, а подібні процеси ніколи не бувають простими.

Нагадуємо, акція протесту "Жовті жилети" почалася в суботу, 17 листопада, і охопила всю країну. Всього у Франції пройшло близько 2 тисяч акцій, у яких взяли участь не менше 280 тисяч протестувальників.

У неділю, 18 листопада, протестувальники перекрили понад 150 доріг по всій країні. В ході акцій неодноразово відбувалися сутички, в тому числі із застосуванням холодної зброї. 

Глава МВС Франції висловив сподівання, що народні хвилювання загасають. У понеділок, 19 листопада, на вулиці вийшли 27 тисяч осіб, тоді як в перший день акції, 17 листопада, - 288 тисяч.

Джерело: RFI

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів