Прокуратура Швеції зняла звинувачення із засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа

Журналіст, якого звинувачували у зґвалтуванні, з 2012 року перебував у Еквадорі, отримавши там політичний притулок

Джуліан Ассанж, засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж, twitter

Прокуратура Швеції в п'ятницю, 19 травня, зняла звинувачення із засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа і скасувала ордер на його арешт, повідомляє Independent.

"Швеція припинила розслідування щодо засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, заявили прокурори", - йдеться в повідомленні.

Рішення про припинення розслідування прийняла головний прокурор країни Маріанна Ню.

У вересні минулого року в Twitter WikiLeaks з'явилося повідомлення про те, що засновник порталу Джуліан Ассанж готовий постати перед судом у США в разі, якщо Меннінг (колишній військовослужбовець армії США, який оголосив себе у в'язниці жінкою) буде помилувано.

Влітку 2010 року в Швеції почалося слідство за заявою двох жінок про сексуальні домаганнях Ассанжа під час його візиту до Стокгольма. Ассанжа затримали в Лондоні 7 грудня того ж року за запитом шведських правоохоронних органів, які наполягали на його видачі, проте вже через кілька днів відпустили під заставу.

Ассанж звернувся в посольство Еквадору з проханням про політичний притулок. Він побоювався, що після арешту у справі про зґвалтування шведська влада може екстрадувати його до США через його роботу над WikiLeaks.

Джуліан Ассанж не виходив з території посольства Еквадору в Лондоні з 2012 року.

Адвокат Wikileaks Мелінда Тейлор при цьому вказала, що перш ніж Ассанж, покине посольство Еквадору, йому треба отримати гарантії від влади Великої Британії, що його не заарештують за якоюсь іншою справою.

Як повідомлялося раніше, інформатор WikiLeaks трансгендер Челсі Меннінг вийшла на волю на 28 років раніше терміну.

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...