Президент Польщі підписав закон про Інститут національної пам'яті

Потім він передасть його в Конституційний трибунал

З відкритих джерел

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону про польський Інститут національної пам'яті, що передбачають кримінальну відповідальність за заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". Про це повідомив прес-секретар польського президента Кшиштоф Лапіньскі.

Сьогодні Президент Польщі Анджей Дуда вирішив підписати закон про Інститут національної пам'яті Польщі. Потім він передасть його в Конституційний трибунал. Депутати Верховної Ради України закликали президента не підписувати документ.

Закон передбачає кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистської Німеччини, військові злочини або злочини проти людяності. Законопроект забороняє використовувати словосполучення "польський табір смерті" при описі концтаборів, що існували на території окупованої Польщі. Будь-який громадянин країни, а також іноземець, який порушив закон, буде засуджений до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років.

Також закон забороняє заперечення Волинської трагедії і пропаганду "бандерівської ідеології". МЗС і світове співтовариство піддали закон критиці як той, що "заперечує Голокост і зображає в непривабливому світлі українців".

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів