Reuters

Президент Південно-Африканської Республіки Джейкоб Зума пішов у відставку після того, як правляча партія "Африканський національний конгрес" (АНК) дала йому 48 годин на прийняття рішення про достроковий і добровільний відхід. Про це повідомляє Reuters.

"Незважаючи на те, що я не згоден з рішенням АНК, я підкоряюся йому як дисциплінований член партії. Я прийняв рішення негайно піти у відставку з посади президента республіки", - сказав Зума в 30-хвилинному прощальному зверненні до громадян ПАР.

Його відставка настала через кілька годин після того, як поліція провела рейд по маєткам індійських мільярдерів-союзників президента, які протягом багатьох років були в центрі корупційних звинувачень проти Зуми.

Обов'язки президента тепер буде виконувати колишній бізнесмен мультимільйонер Сиріл Рамафоса. Зараз він є лідером АНК. У деяких ЗМІ з'являлися повідомлення про те, що Зума і Рамафоса ведуть переговори про передачу влади.

Позавчора правляча партія ПАР дала президенту Джейкобу Зумі 48 годин на те, щоб піти у відставку, інакше він буде знятий з посади. У парламенті вже кілька разів намагалися оголосити імпічмент через підозри Зуми в корупції і шахрайстві.