Президент Латвії підписав закон, що переводить навчання в приватних вишах на латиську мову

Крім латиської, дозволено викладання мовами країн Євросоюзу

Раймонд Вейоніс Фото з відкритих джерел

Президент Латвії Раймонд Вейоніс підписав поправки до закону про освіту, які, крім інших змін, передбачають згортання навчальних програм приватних ВНЗ російською мовою. Про це повідомляє офіційне видання "Латвіяс Вестнесіс".

Як повідомляється, ВНЗ і коледжі, які реалізують навчальні програми мовою, що не відповідає умовам закону, можуть продовжувати їх реалізацію до закінчення терміну акредитації програм. При цьому починаючи з 1 січня 2019 року забороняється прийом студентів на такі програми.

Навчання в університетах дозволено вести латиською мовою, або мовами ЄС - для приватних ВНЗ. В державних навчальних закладах викладання буде вестися виключно латиською мовою, крім програм, передбачених договорами про міжнародну співпрацю. При цьому іноземні студенти, чиї навчальні програми тривають довше 6 місяців, зобов'язуються також вивчати латиську мову.

До прийняття поправок закон регулював тільки мовну політику державних ВНЗ, однак ініціатори поправок вважають, що, оскільки освіта є делегованою державою функцією, необхідно також відрегулювати ситуацію в приватних навчальних закладах.

Раніше Сейм Латвії перевів навчання у школах для нацменшин на латиську мову. У відповідь на це Росія заявила про дискримінацію російськомовних в Латвії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів