Президент Ірану назвав європейські пропозиції щодо збереження ядерної угоди такими, що "розчаровують"

Президент Ірану також вимагав гарантії після заяв Дональда Трампа про вихід США з Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми

Хасан Роугані radiosvoboda.org

Президент Ірану Хасан Роухані під час телефонної розмови з канцлером Німеччини Ангелою Меркель назвав пакет пропозицій трьох європейських країн з приводу ядерної угоди "розчаровує". Заяву Роухані розміщено на його офіційному сайті.

"На жаль, у запропонованому пакеті відсутні операційні рішення і конкретні методи співробітництва, він складався лише з комплексу загальних зобов'язань, подібних попереднім заявам Євросоюзу", - заявив Роухани.

Президент Ірану також вимагав гарантії після заяв Дональда Трампа про вихід США з Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) щодо іранської ядерної програми.

"Важливо те, що ми знаємо і що ми впевнені в тому, що хочемо залишитися в угоді, і вважаємо, що діалог повинен тривати мирно", - наводяться в повідомленні слова Ангели Меркель.

На що президент Ірану відповів, "якщо процес зустрічі європейських міністрів закордонних справ у Відні, який спрямований на заохочення співпраці з Іраном, буде перспективним, Іран продовжить співпрацю з Європою".

*Спільний комплексний план дій СВПД — це політична угода  Ірану і групи держав, відомих як 5+1, щодо ядерної програми Ірану. Група складається з США, Росії, КНР, Великобританії, Франції - п'яти постійних членів Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй (РБ ООН), а також Німеччини. У 2018 році президент США Дональд Трамп оголосив про вихід США з угоди і анонсував додаткові санкції щодо Ірану.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів