Президент Грузії назвав "повзучу російську окупацію" однією з головних загроз на Кавказі

Маргвелашвілі зазначив, що Росія окупувала 20% території Грузії

Reuters

Ситуація з безпекою на Кавказі різко погіршилася через низку причин, серед яких російська окупація територій Грузії. Про це заявив грузинський президент Георгій Маргвелашвілі, виступаючи на IV Глобальному Бакинському форумі, передає "Грузія Онлайн".

Серед інших факторів він зазначив українську кризу, хвилю мігрантів і тероризм.

"Стан безпеки в регіоні за короткий період відчутно змінився. Наріжний камінь нашої спільної безпеки в регіоні порушують повзуча окупація Росії в Грузії, події в Україні, зростаючі загрози тероризму та криза біженців", - заявив Маргвелашвілі.

Він зазначив, що Росія окупувала значну частину грузинських територій.

"Сьогодні 20% території Грузії окуповано Російською Федерацією, 15% нашого населення стали вимушено переміщеними особами. Незважаючи на це, Грузії вдається внести найбільший серед країн-не членів альянсу внесок у місію НАТО з підтримки глобальної безпеки", - зазначив грузинський президент.

Нагадаємо, в серпні минулого року до Гаазького суду Грузія направила матеріали у справі розслідування російської військової агресії в серпні 2008 р.

Новини за темою: Міжнародний кримінальний суд дозволив розпочати розслідування злочинів 2008 року у Грузії

Як відомо, у серпні 2008 року між Грузією з одного боку і Південною Осетією і Абхазією, а також Росією з іншого стався збройний конфлікт. Бойові дії тривали з 8 до 12 серпня включно. За даними ООН, з початку бойових дій в регіоні більш ніж 118 тис. осіб виявилися біженцями. З них з Південної Осетії 30 тис. біженців були доставлені до Північної Осетії, 15 тис. евакуювалися до Грузії і більш ніж 70 тис. залишили Горі та навколишні села.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів