Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте
Lenta.ru

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що буде прагнути до врегулювання напружених відносин з Туреччиною, повідомляє агентство АР.

За його словами, уряд Нідерландів "продовжить працювати над деескалацією".

"Якщо Туреччина вибере шлях ескалації, ми будемо змушені відреагувати, але ми зробимо все можливе для деескалації", - сказав він.

Новини за темою: Чавушоглу допустив, що Туреччина може оскаржити дії Нідерландів в ЄСПЛ

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила до турецького генконсульства міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульства у Роттердамі вийшло близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецьким властям. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів у Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Кайї для зустрічей з турецької діаспорою.