Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.
bigmir.net

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе може провести саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином. Про це повідомляє Independent.

"Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе розглядає можливість провести саміт з лідером КНДР Кім Чен Ином для обговорення стану громадян, викрадених північнокорейськими агентами в 1970-х і 1980-х роках", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Японія виділить 4 млн доларів на відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу, – Жебрівський

Абе назвав північнокорейську криза найскладнішою проблемою безпеки, з якою стикалася Японія з часів Другої світової війни.

"Рішення проблем викрадення ядерної програми КНДР є основними цілями Японії. Сіндзо Абе також сказав, що Північна Корея повинна продемонструвати свою готовність до роззброєння", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Японія спростила візовий режим для українців

Представник прем'єр-міністра Японії поки не прокоментував можливість проведення саміту.

Обіцянку звільнити заручників в КНДР було ключовою обіцянкою Абе, яка призвела до його обрання на пост прем'єр-міністра в 2012 році.

У минулому році Японія почала активно посилювати свою військову міць через ядерну загрозу КНДР та її ракетними випробуваннями. Японія, спільно з Південною Кореєю і США, почали навчання з відстеження ракет, запущених з території КНДР. Також Японія ввела санкції проти КНДР і закликає підтримувати політику ізоляції Кореї країни світу, а також ООН і НАТО.