Прем'єр-міністр Іспанії закликав каталонців голосувати на дострокових виборах

Рахой приїхав до Каталонії уперше після запровадження прямого правління в регіоні

З відкритих джерел

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой під час першого візиту до Каталонії після запровадження прямого правління закликав до активної участі у каталонських виборах 21 грудня. Про це повідомляє "Голос Америки".

"Ми хочемо повернути Каталонію, яка належить усім, з демократією та свободою, ми цього досягнемо, якщо мовчазна більшість перетворить свй голос на голосування", – заявив він 12 листопада.

Новини за темою: Прем'єр-міністр Іспанії закликав каталонців не виводити бізнес з регіону

Зазначимо, що прем'єр-міністр Іспанії у неділю, 12 листопада, вперше відвідав Каталонію після проголошення незалежності.

За день до того у Барселоні 750 тис. активістів вимагали звільнити колишніх каталонських чиновників.

Зазначимо, що Національна судова палата Іспанії ухвалила рішення залишити під вартою вісьмох колишніх каталонських міністрів.

Тим часом колишнього міністра економіки уряду Каталонії Санті Вілу було відпущено після внесення застави в розмірі 50 тис. євро.

Як раніше повідомлялося, 9 листопада Верховний суд Іспанії допитав екс-спікера парламенту Каталонії та ще п'ятьох депутатів.

Нагадаємо, 1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність. Згідно з результатами, за незалежність проголосували 90,18% при явці в 43%. Уряд Іспанії не визнав де-факто оголошення Каталонією незалежності, вимагаючи від влади автономії чітко висловитися щодо незалежності регіону.

27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії.

Після цього Сенат Іспанії призупинив самоврядування в Каталонії згідно зі ст. 155 конституції країни. Парламент Каталонії розпустили й оголосили нові вибори.

8 листопада Конституційний суд Іспанії визнав резолюцію про незалежність Каталонії недійсною.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів