Ларс Лекке Расмуссен
news.yahoo.com

Прем'єр-міністр Данії Ларс Лекке Расмуссен попросив свого турецького колегу Біна Йилдирима відкласти запланований візит в країну через "напруженість" між Туреччиною і Нідерландами, повідомляє Associated Press.

Як зазначається, Йилдирим планує відвідати країну 20 березня 2017 року, але прем'єр Расмуссен заявив, що такий візит не може відбутися, враховуючи "нинішній турецький напад на Голландію".

"За нормальних обставин, це було б приємно вітати прем'єр-міністра Туреччини", - сказав Расмуссен, додавши, що датський уряд був "дуже стурбований" політичними подіями в Туреччині.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила в турецьке генконсульство міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

До турецького генконсульству у Роттердамі вийшли близько 1 тис. осіб з турецькими прапорами, вони висловлювали підтримку турецькій владі. Поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту проти дій голландських властей щодо турецьких чиновників.

Новини за темою: Прем'єр Нідерландів має намір врегулювати відносини з Туреччиною

Вранці 12 березня перед генконсульством Нідерландів в Стамбулі поновилася акція протесту проти рішення нідерландського уряду заборонити візити глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушоглу і міністра у справах сім'ї та соціальної політики Фатми Бетуль Саян Кайі для зустрічей з турецької діаспорою.