Правозахисники підозрюють коаліцію під керівництвом США у військових злочинах у Рацці

Також правозахисна організація закликала провести незалежне розслідування

CNN

Правозахисники міжнародної організації Amnesty International вважають, що коаліція під керівництвом США несе відповідальність за використання невисокоточної зброї по житлових кварталах в Рацці (Сирія). Правозахисники закликають до незалежного розслідування. Про це йдеться в доповіді, опублікованій у вівторок, 5 червня. 

Так, були зроблені висновки, що в 2017 році під час визволення міста Ракка від бойовиків угруповання "Ісламська держава" силами коаліції під керівництвом США загинули сотні мирних жителів і тисячі дістали поранення. 

У лютому було проведено спеціальне розслідування, в ході якого фахівці опитали десятки свідків операції та оглянули місця, які зазнали авіа- та артилерійських обстрілів. 

Спираючись на отримані дані, експерт правозахисної організації щодо Близького Сходу Ільяс Заліба вважає, що саме США несуть відповідальність за використання невисокоточної зброї в густонаселених районах. Він підкреслив, що відповідно до міжнародного права, сторони конфлікту не повинні завдавати шкоди цивільним особам. 

Таким чином, правозахисники закликали до незалежного розслідування ситуації, а також до виплати потерпілим належних компенсацій. 

У заяві уточнюється, що загибель мирних жителів в Рацці можна оцінювати як військовий злочин. 

Нагадаємо, що в жовтні 2017 року сирійські сили, підтримувані США, звільнили місто Ракка від бойовиків ІДІЛ. Місто було захоплено бойовиками в 2014 році. З великого мегаполісу воно перетворилося в місце жорстокої розправи і теракту. Битва за Ракку почалася в червні минулого року. 

За різними даними, внаслідок бойових зіткнень загинули від 1300 до 1800 мирних жителів. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів