Правляча коаліція Молдови відкинула вимоги мітингувальників про дострокові вибори
За словами спікера, його чергова зустріч з лідерами протестного руху в Кишиневі може відбутися в понеділок, 25 січня
02:30 23.01.2016
У Молдові немає юридичних підстав для дострокових парламентських виборів. Якщо організатори протестів вважають інакше, нехай нададуть юридично обґрунтований документ. Так заявив спікер парламенту Молдови Андріан Канду під час брифінгу, що відбувся у Кишиневі, повідомляє "Укрінформ".
"Ми обговорили з представниками парламентської коаліції, у тому числі з прем'єр-міністром Павлом Філіпом вимога учасників антиурядових протестів про оголошення дострокових парламентських виборів. Згідно з Конституцією Молдови, сьогодні немає жодних юридичних підстав для оголошення дострокових виборів", - зазначив Канду.
Спікер нагадав, що вибори можуть бути оголошені тільки в трьох випадках: у разі необрання президента країни, бездіяльності парламенту протягом 90 днів, а також незатвердження уряду протягом трьох місяців.
Торкнувшись іншої вимоги протестувальників про скасування підсумків голосування щодо затвердження нового молдавського уряду, Канду підкреслив, що прем'єр був обраний легально, а скасування такого рішення стала б юридичним нонсенсом.
Спікер вимагає від організаторів акцій протесту – лідера соціалістів Ігоря Додона, керівника "Нашої партії" Ренато Вусатого і глави Громадянської платформи "Гідність і правда" Андрія Нестасе - надати не політичні декларації, а юридично обґрунтований документ, якщо такий у них є, на підставі якого в країні можуть бути оголошені дострокові парламентські вибори.
За словами спікера, його чергова зустріч з лідерами протестного руху в Кишиневі може відбутися в понеділок, 25 січня.
Раніше прихильники опозиційних сил мітингували біля стін парламенту, на центральній площі Кишинева і перекрили рух на кількох центральних вулицях, паралізувавши рух транспорту.
Організатори маніфестацій відзначають, що в акціях протесту беруть участь десятки тисяч протестувальників. МВС поки не надає інформації про чисельність учасників мітингів.
Додамо, партія соціалістів оскаржила в Конституційному суді процедуру затвердження уряду і указ президента про призначення уряду під керівництвом Павла Філіпа.
Як відомо, в Кишиневі проходять протести через невдоволення опозиції тим, що парламентська коаліція більшістю голосів проголосувала за затвердження урядової програми і номінального складу нового кабінету міністрів країни на чолі з Павлом Філіпом.
Раніше повідомлялося, що в Кишиневі протести біля будівлі парламенту переросли у заворушення і зіткнення з поліцією, мітингувальникам вдалося увірватися в будівлю.