Пов'язані з РФ компанії поставляють до КНДР нафту, поки США вводять санкції, - ЗМІ

Таким чином Росія допомагає Пхеньяну встояти перед економічним тиском Вашингтона

Компанії, що мають російське походження, постачають нафтопродукти та інші товари до КНДР під час дії економічних санкцій США щодо Пхеньяна, введених у зв'язку з розвитком ядерної програми. Про це пише газета Washington Post, посилаючись на дані, отримані від неназваних нинішніх і колишніх представників Білого дому.

За інформацією видання, активні поставки нафтопродуктів та інших товарів, "життєво необхідних для КНДР", почалися навесні цього року декількома організаціями, що мають російське походження. Джерела газети розповіли, що танкери з нафтою відправлялися до КНДР з Владивостока та інших портів російського Примор'я.

Як зазначає Washington Post, адміністрація Трампа саме в цей час підтримала економічні санкції щодо КНДР, у тому числі і заборону на експорт бензину та дизельного палива в надії, що обмеження ускладнять розвиток ядерної програми КНДР і змусять Пхеньян укласти мирну угоду. Американські нинішні і колишні посадові особи вважають, що таким чином Росія допомагає КНДР витримати посилення санкцій та економічний тиск з боку США.

У публікації зазначено, що для поставки товарів до КНДР російські компанії використовують контрабандні маршрути. Видання наводить у приклад одну з таких компаній - зареєстровану в Сінгапурі Velmur Management, у якій є російський капітал. Компанія була від самого спочатку створена для допомоги КНДР у придбанні нафтопродуктів і відмиванні коштів для північнокорейських фінансових організацій і структур, що підпали під санкції.

Газета також пише, що американські офіційні особи визнали неможливість фізично перешкодити доставці палива в КНДР до тих пір, поки влада РФ буде закривати очі на таку торгівлю. Однак у відповідь США зробили обмежувальні дії проти компаній, що ведуть справи з КНДР, з урахуванням того, що вони воліють отримувати прибуток в американських доларах.

Як раніше повідомлялося, 12 вересня Рада безпеки ООН підтримала введення нових санкцій щодо КНДР. "За" проголосував у тому числі і російський постпред в організації.

Нагадаємо, 3 вересня Пхеньян оголосив про успішне випробування водневої бомби. Наказ про проведення випробування був відданий північнокорейським лідером Кім Чен Ином. КНДР стверджує, що випробування водневого боєзаряду не призвело до витоку радіації або інших негативних впливів на навколишнє середовище.

Світове співтовариство засудило дії Північної Кореї. Зокрема президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон крім посилення санкцій проти КНДР розглядає можливість припинення торгових відносин з будь-якою країною, яка співпрацює з Північною Кореєю.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...