112.ua

Комітет постійних представників країн Євросоюзу підтвердив від імені Ради ЄС угоду щодо лібералізації візового режиму для Грузії. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Ради ЄС.

"Угода передбачає безвізовий режим для громадян ЄС під час поїздок на територію Грузії і для громадян цієї країни при поїздках до ЄС на термін перебування до 90 днів протягом 180-денного періоду", – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що інститути ЄС дотримуються точки зору, що вступ в силу візової лібералізації для Грузії має відбутися у час вступу в силу нового "механізму призупинення" безвізового режиму.

"Головування вважає, що шлях реформ є правильним, і його слід заохочувати. Нещодавнє оновлення механізму припинення (безвізового режиму, – ред.) дозволяє нам надати новий імпульс переговорам про лібералізацію візового режиму з країнами, які відповідають всім критеріям. У той же час, це оновлення допоможе гарантувати, що дані критерії будуть продовжувати виконуватися", – наводяться в повідомленні слова міністра внутрішніх справ головуючої в Раді ЄС Словаччини Роберта Калиняка.

Після підтвердження угоди на засіданні постійних представників країн Євросоюзу це рішення буде представлено для голосування Європейському парламенту та Раді ЄС для прийняття, додається в повідомленні.

Як повідомлялося, 15 грудня глави держав і урядів країн-членів Євросоюзу підтримали скасування віз для громадян України і Грузії і доручили продовжити процес візової лібералізації.