Постпред США в ООН: Насильство в секторі Гази спровокував ХАМАС, а не відкриття посольства в Єрусалимі

Гейлі нагадала, що ХАМАС підбурює до насильства вже багато років

The Washington Times

Насильство в секторі Гази спровокував ХАМАС, а не перенесення посольства США до Єрусалима. Про це заявила постійний представник США при ООН Ніккі Гейлі на екстреному засіданні Ради безпеки ООН через загострення ситуації в секторі Гази після відкриття в Єрусалимі посольства США.

"На думку деяких, сьогоднішнє засідання було організоване не для того, щоб обговорювати приклади насильства на Близькому Сході. Це засідання було організоване для того, щоб обговорити насильство, яке, на думку деяких, пов'язано з вчорашнім відкриттям посольства США в Єрусалимі. Для деяких відкриття цього посольства – причина для насильства. Як це може служити виправданням?" - сказала вона.

Гейлі нагадала, що ХАМАС підбурює до насильства вже багато років.

"Давайте згадаємо, що терористична організація ХАМАС підбурює до насильства вже багато років, ще задовго до того, як США ухвалили рішення про перенесення посольства", - заявила вона.

Гейлі зазначила, що в останні дні задокументовано численні підбурювання ХАМАСу в секторі Гази.

"В останні дні терористи ХАМАСу за підтримки Ірану здійснювали напади на ізраїльську армію оборони та об'єкти інфраструктури", - заявила Гейлі

Нагадаємо, 6 грудня 2017 року президент США Дональд Трамп офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю й оголосив про перенесення посольства США в це місто, після чого ситуація в регіоні погіршилася.

14 травня 2018 року в секторі Гази під час акції протесту, приуроченої до відкриття в Єрусалимі американського дипвідомства, відбулися зіткнення: загинуло 52 палестинців, понад 1200 осіб дістали поранення. За інформацією Reuters, у Білому домі вважають, що конфлікт спровокував палестинський радикальний рух ХАМАС.

Ізраїль зайняв східну частину Єрусалима після Шестиденної війни 1967 року і вважає все місто своєю столицею. Це не визнають низка держав та ООН. Палестинці вважають Східний Єрусалим столицею своєї держави, однак зараз Палестинська національна адміністрація базується в Рамаллі.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів