Порошенко: У мене немає бізнесу в Росії

Також президент зазначив, що власник "Кузні на Рибальському" повинен бути вітчизняним

Администрация Президента

Президент Петро Порошенко заявив, що у нього немає і не може бути бізнесу в Росії. Про це Порошенко заявив на міжнародному економічному форумі у Харкові, який транслював телеканал "112 Україна".

"У мене був бізнес у Росії до війни. Але війна все поміняла. І тепер я хочу, щоб всі почули – у Порошенка в Росії бізнесу немає і бути не може. Ні аграрного, ні паточного, ніякого іншого", - заявив Порошенко.

Петро Порошенко зазначив, що повною мірою відчув на собі, що означає російська економічна війна, російська блокада.

"Після анексії Криму Росія конфіскувала у мене Севастопольський морський завод. Де-факто його у мене нема, але окупантам дарувати його ніхто не збирається. Я щоразу маніфестую це, вносячи його в свою електронну декларацію, яку відповідно до закону я заповнюю щорічно", - підкреслив Порошенко.

Глава держави також окремо зупинився на питанні Липецької кондитерської фабрики.

"За наказом Путіна як актив вона з перших днів агресії була заарештована. Для чого? Щоб її не можна було ні продати, ні передати. Це технологія. Він навмисно блокував її продаж, аби дати українській опозиції підстави звинувачувати мене у наявності Липецької фабрики. Тому менеджмент "Рошену" ухвалив соломонове рішення: просто взяв і закрив це підприємство. І хто бажає, може поїхати до Липецька і перевірити – замки на воротах, звільнення тисячі людей і зупинка виробництва. Стоїть та не буде запущено", - наголосив Порошенко.

Глава держави зазначив, що ще у 2016 році передав "Рошен" у довірчу власність "Ротшильду". Порошенко додав, що власник у "Кузні на Рибальському" повинен бути вітчизняним.

"Ще одне – днями компанія, яка за дорученням управляє моїми активами, змогла домовитися про продаж "Кузні на Рибальському". Оскільки це підприємство об'єктивно не може не грати помітної ролі у зміцненні обороноздатності держави – ви бачите і "Гюрзу", і "Кентавр", і багато іншого… Хочу повною мірою уникнути конфлікту інтересів, і тому хай у нього буде інший власник. Але ви зрозумієте чому – у зв'язку з роллю в обороноздатності – власник має бути вітчизняний", - також повідомив президент.

Як повідомлялося, у червні 2017 року Roshen завершила консервацію Липецької кондитерської фабрики в РФ.

У січні 2017 року стало відомо, що Roshen закриє фабрику в Липецьку, а виробництво "законсервують". До того ж повідомлялося, що арешт майна Липецької фабрики, накладений Слідчим комітетом РФ, зробив продаж фабрики неможливим.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів