Порошенко про авіаудари по Сирії: Справедлива відповідь на вчинення злочину проти людяності

Україна закликає задіяти всі можливі механізми та інструменти ООН, зокрема Раду безпеки, "для попередження подібних злочинів диктаторських режимів в майбутньому"

Петро Порошенко Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Петро Порошенко назвав "вимушеним, але виправданим" кроком США, Великої Британії і Франції у відповідь на застосування Дамаском хімічної зброї в сирійському місті Дума, а також закликав задіяти всі механізми ООН для запобігання подібних хімічних атак. Про це глава української держави написав на своїй сторінці в Facebook.

"Розглядаємо точковий удар міжнародної коаліції проти об'єктів військової хімічної інфраструктури режиму Асада як вимушений, але виправданий крок. Це – справедлива відповідь на факт скоєння жорстокого злочину проти людяності - хімічної атаки в Думі 7 квітня, що забрала життя десятків невинних людей", - написав Порошенко.

Президент також підкреслив, що Україна закликає задіяти всі можливі механізми та інструменти ООН, зокрема Раду безпеки, "для попередження подібних злочинів диктаторських режимів у майбутньому".

Як повідомлялося, збройні сили США, Великої Британії і Франції 14 квітня нанесли авіаудари по низці об'єктів в Сирії, пов'язаних з розробкою та використанням хімічної зброї. ЗМІ повідомляють про щонайменше трьох потерпілих.

Авіаудари стали відповіддю на застосування в сирійській Думі хімічної зброї, унаслідок чого загинуло 70 осіб. Захід поклав провину за напад на Башара Асада, а також Росію.

Із підтримкою дій США та союзників вже виступила низка країн. У свою чергу Росія заявила, що скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів