Порошенко має намір внести законопроект про припинення дії окремих положень договору про дружбу з Росією

Водночас він вважає, що договір повністю скасовувати не можна

Арка Дружби народів Facebook Gennadiy Kurochka

Президент України Петро Порошенко має намір внести законопроект про припинення окремих положень договору про дружбу з Росією. Про це він заявив у ході XI Київського безпекового форуму, який транслює "112 Україна".

"У цих умовах наступним кроком буде внесення мною до українського парламенту проекту закону про негайне одностороннє припинення дії окремих положень договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією в частині, в якій дія цього договору є несумісною з національними інтересами держави та реалізацією нашого українського права на самооборону", - зазначив Порошенко.

Водночас він вважає, що договір повністю скасовувати не можна.

Новини за темою: "Великий договір" про дружбу між Україною і РФ: Продовжувати не можна розривати

"Чому не можна скасовувати цей договір, а ми лише призупиняємо дію окремих статей? Бо є важливими для України положення, в яких сторони, я цитую, "поважають територіальну цілісність одна одної, сторони підтверджують непорушність кордонів, які існують між ними".

Президент підкреслив, що відповідно до норм міжнародного права, ці положення договору залишаються чинними незалежно від майбутнього анулювання Радою її окремих положень.

Новини за темою: МЗС планує не розривати договір про дружбу з Росією, а не продовжувати його дію

Нагадаємо, Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Російською Федерацією та Україною, також іменований "Великим договором", було укладено 31 травня 1997 року.

Новини за темою: Україна може розірвати Договір про дружбу з Росією, - заступник міністра закордонних справ

Документ набув чинності 1 квітня 1999 року. Згідно зі ст. 40 договору, його дія автоматично продовжується щодесять років на наступний десятирічний строк.

Новини за темою: МЗС підготувало пропозиції щодо виходу України з органів СНД та денонсації договору про дружбу з РФ

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів