Понад 10 країн ООН вимагають від Росії звільнити українських моряків

Представники країн заявили, що Росія повинна забезпечити свободу судноплавства через Керченську протоку в Азовському морі

Під час виступів делегацій держав-членів ООН на брифінгу за мілітаризації Криму, представники США, великої Британії, Німеччини, Польщі, Литви, Швеції, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії та Канади закликали Росію негайно звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі без будь-яких додаткових умов. Про це повідомляє "Укрінформ".

Новини за темою: МЗС України закликало країни Будапештського меморандуму почати консультації

"Ми вже бачили ці ігри Росії раніше. Вони сподіваються, що міжнародна спільнота мовчки погодиться і з повзучою анексією Криму, і з спробами силою змінити факти дійсності. Ми повинні не допустити цього", - заявив Джонатан Аллен, заступник постійного представника Великобританії в ООН.

Приєднуючись до вимогу представника США Джонатана Коена, британський дипломат також підкреслив важливість твердої вимоги звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі ВМС.

Новини за темою: США і ЄС можуть посилити санкції проти Росії через захоплення українських моряків, – Волкер

З ним погодилася представниця Литви, також сказавши, що Росія повинна повернути в Україну моряків і кораблі "без будь-яких додаткових умов”. Представник Швеції приєднався до цих слів і заявив про повну підтримку Швецією територіальної цілісності і суверенітету України. Представник Німеччини зазначив, що дуже задоволений тим, що Україна влаштувала цей брифінг, а такі дії Росії “не повинні залишатися без відповіді".

У подальших виступах до вимоги негайно і без додаткових вимог звільнити українських моряків і кораблі приєдналися представники Польщі, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії та Канади. Представник Латвії назвав українських моряків військовополоненими.

Новини за темою: Родинам полонених українських моряків держава виділить по 100 тис. гривень

Нагадаємо, вранці 25 листопада українські малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполя. Поблизу Керченської протоки їх перехопили чотири прикордонні кораблі РФ, хоча, за даними ВМС України, про перехід корабельної групи російську сторону повідомили заздалегідь. Російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран українського буксира "Яни Капу", в результаті чого останній зазнав ушкодження. Однак українська корабельна група вирішила продовжити хід, оскільки діяла в рамках міжнародного морського права. Коли вона підійшла до Керченської протоки, Росія оголосила, що перехід закритий в обидві сторони через сходження на мілину танкера. Але пізніше виявилося, що рух українських кораблів блокується навмисно.

Близько 19:00 корабельна група ВМС ЗСУ рушила на вихід з протоки. Російські кораблі почали переслідування, а потім відкрили вогонь на ураження і захопили українські кораблі. Окрім суден, у полоні російських силовиків опинилися 24 українських моряки. Троє з них були поранені і доставлені в лікарню Керчі. 

27-28 листопада підконтрольний Росії "суд" у Криму заарештував усіх українських моряків на термін 60 діб. Їх звинувачують у незаконному перетині російського кордону. Згодом повідомлялося про їх вивезення з Криму до Росії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів