Відомий французький дизайнер, засновник модного будинку Givenchy Юбер де Живанші помер у віці 91 року. Про це повідомляє Le Monde.

"Месьє де Живанші помер уві сні 10 березня, його племінники і племінниці, а також їхні діти сумують", - заявив виданню модельєр Філіп Венет.

Маркіз Юбер Джеймс Марсель Таффен де Живанші народився 20 лютого 1927 року в протестантській родині французького дворянина. Його батько помер, коли йому було всього два роки, і хлопчик виріс, милуючись своєю матір'ю, красивою і витонченою жінкою, що успадкувала красу і статуру зірки Голлівуду.

Після звільнення Франції від німецької окупації у віці 17 років він переїхав до Парижа, де вступив до Школи витончених мистецтв і працював асистентом у різних модельєрів. У 1952 році Живанші заснував модний будинок Givenchy, який випускає одяг, парфумерію та аксесуари. Зараз він знаходиться на паризькій авеню Георга V.

Новини за темою: В Італії померла відомий модельєр Карла Фенді

Живанші прославився своїми костюмами для фільмів за участю Одрі Гепберн, зокрема для культової картини "Сніданок у Тіффані". Актриса і модельєр дружили сорок років, і ці відносини змінили як моду, так і кіно. Гепберн жартувала, що так само залежна від Живанші, "як жителі Америки від свого психоаналітика".

Одрі Хепберн у сукні Givenchy, фільм "Сніданок у Тіффані"
givenchy.com

У створеному ним одязі також з'являлися на публіці Жаклін Кеннеді, Грейс Келлі, Грета Гарбо, Марлен Дітріх та Елізабет Тейлор. Живанші був одним із перших, хто запропонував модній публіці лінію "прет-а-порте". У 1995 році модельєр оголосив про відхід на спокій.

Як повідомлялося раніше, помер актор Олег Табаков.