Польсько-українська група археологів знайшла в Ольвії цінні предмети IV століття

Ольвія — найважливіша грецька колонія в Нижньому Побужжі, в дельті Гіпанісу (Бугу) та Борисфена (Дніпра), заснована 647 року до н. е.

Польское радио

Учасники польсько-української археологічної експедиції знайшли на території стародавньої грецької колонії Ольвія (зараз Миколаївська область) фрагменти житлового будинку та цінні предмети, датовані IV століттям. Про це повідомляє "Польське радіо".

"Посуд у дуже хорошому стані, і видно, що його зроблено в хорошій майстерні. Тому ми припускаємо, що будинок, який ми вивчаємо, належав багатим городянам – вони могли собі дозволити покупку дорогого посуду. Досі в Ольвії нам не вдалося знайти такої цінної і великий посуду", - заявив керівник експедиції Альфред Твардецкий.

Новини за темою: Ритуальні жертви через повені: Археологи виявили масове поховання дітей у Перу

В дослідницькому проекті беруть участь вчені з Національного музею у Варшаві та Інституту археології Національної академії наук України.

Раніше Польща передала Україні доповідь по дослідженню могили воїнів УПА під Перемишлем. Доповідь складається з виведення археологічних робіт щодо знайдених останків людей і предметів, що лежали поруч з ними, а також медико-судової експертизи місця і останків.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів