Польща заявила про відсутність збоїв постачання газу через Україну

"Ми стежимо за обсягами газу, які транзитом надходять до Польщі з Росії через територію України. Ми не помітили жодних аномалій, газ поставляється нормально", - Возняк

Открытый источник

Україна повністю виконує всі свої транзитні зобов'язання щодо договорів про постачання російського газу в Польщу. Про це заявив голова правління польської нафтогазової компанії PGNiG Петро Возняк, передає Polsat News.

Зокрема, за його словами, під час відстеження обсягу газу, який надходить транзитом до Польщі, не було помічено жодних збоїв.

"Ми стежимо за обсягами газу, які транзитом надходять до Польщі з Росії через територію України. Ми не помітили ніяких аномалій, газ поставляється нормально", - підкреслив Возняк.

Голова правління польської компанії уточнив, що PGNiG підписала з Україною короткостроковий контракт на постачання до кінця березня незначних обсягів газу, але в Польщі достатньо газу і для власних потреб, і для постачання України.

Новини за темою: "Нафтогаз" розпочав закупівлю газу в польської PGNiG

"Ми готові постачати більше газу, і ми це декларували українським партнерам. Ми знаходимося в постійному контакті з українською стороною й у разі потреби готові подати їм руку, тобто продавати газ", - заявив Возняк.

Нагадаємо, що сьогодні Петро Порошенко повідомив про те, що Україна в повному обсязі забезпечила транзит газу в країни Європейського Союзу.

А в прес-службі НАК "Нафтогаз" відзначили, що за 1 березня до країн ЄС та Молдови було протранзитовано 257 млн куб. м, за 2 березня – 265 млн куб. м, за 3 березня – 264 млн куб. м газу (за оперативними даними). При цьому "Газпром" не поставив "Нафтогазу" 18 млн куб. м газу, за які компанія внесла передоплату, що створило критичну ситуацію з постачанням газу для населення України.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" за позовом до "Газпрому". "Нафтогаз" домігся компенсації в сумі 4,63 млрд дол. за недопостачання "Газпромом" узгоджених обсягів газу для транзиту. Також "Газпром" має сплатити 2,56 млрд дол. на користь "Нафтогазу". За заборгованість будуть нараховувати відсотки - 526 тис. дол. на день, починаючи з 1 березня.

Однак "Газпром" не згоден з рішенням Стокгольмського арбітражу виплатити компенсацію "Нафтогазу".

Нагадаємо, 1 березня в "Газпромі" повідомили, що "Нафтогаз України" здійснив попередню оплату для відновлення постачань російського газу з березня. Водночас "Газпром" повернув гроші, заявивши, що це пов'язано з відсутністю узгодженого додаткового договору з чинним контрактом. У "Нафтогазі" назвали відмову "Газпрому" від постачання газу порушенням договору та невиконанням рішення арбітражу.

А вже 2 березня НАК закликав українців знизити температуру в приміщеннях на 1-2 градуси для економії споживання газу.

Своєю чергою Володимир Гройсман сподівається, що ситуація з газом буде введена в штатний режим 6 березня.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів