Польща відкрила справу щодо фінансування "Північного потоку – 2"

Будівництво "Північного потоку" призведе до обмеження конкуренції

Reuters

Польський антимонопольний регулятор UOKiK порушив справу проти "Газпрому" і п'яти зарубіжних компаній (Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall), відповідальних за фінансування газопроводу "Північний потік – 2", передає RMF24.

Як сказано на сайті відомства, в 2016 році польські чиновники проаналізували клопотання щодо створення цими шістьма компаніями спільного підприємства для будівництва "Північного потоку – 2" і вирішили, що це призведе до обмеження конкуренції.

UOKiK підозрює, що компанії, попри заборону з боку Польщі, спільно реалізують проект, фінансуючи "Північний потік – 2".

Новини за темою: Як "Північний потік - 2" роз'єднує Євросоюз

Антимонопольний регулятор може оштрафувати "Газпром", Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall - кожного на суму, що становить 10% від річної виручки, або вимагати продажу частини активів спільного підприємства, продажу контрольного пакета акцій або розпуску СП.

UOKiK зробив висновок, що "Газпром" і так домінує на польському ринку газу, а новий проект може ще більше зміцнити його переговорну позицію з польськими клієнтами.

Як повідомлялося, у Німеччині розпочали будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Поки не всі країни дали згоду на будівництво, Україна і Польща протестують проти "Північного потоку – 2", побоюючись подальшого посилення позицій Росії як газового монополіста в Європі. 

Новини за темою: Міністр економіки та енергетики Німеччини може відвідати Україну і Росію, щоб обговорити "Північний потік - 2"

Передбачається, що газопровід буде прокладено через Балтійське море і з'єднає Росію і Німеччину, минаючи Україну, Польщу та країни Балтії. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів