Польща ще не прийняла остаточного рішення щодо зображення Меморіалу орлят у паспортах

Міністерство закордонних справ відповіло на протести України та Литви

З відкритих джерел
Рішення про можливість внесення зображення львівського Меморіалу орлят у польські паспорти буде прийматися тільки у вересні, зараз пропозиція знаходиться на стадії проекту і голосування. Про це заявили в Міністерстві закордонних справ Польщі у відповідь на запит агентства PAP про протести України та Литви, передає Gazeta prawna.
У міністерстві додали, що голосування на сайті www.zaprojektujpaszport.gov.pl має характер консультацій з громадськістю.
"Представлені мотиви показують особистостей, події, місця та символи, пов'язані з відновленням Польщею незалежності в 1918 році, ми підкреслюємо, що жодне рішення не є на даний момент прийнятим. Важко визначити, які зображення будуть обрані", - повідомили в прес-службі Міністерства внутрішніх справ.
Як повідомлялося, у Польщі до сторіччя незалежності в 2018 році хочуть випустити паспорти в новому дизайні.
У кінці липня Міністерство внутрішніх справ Польщі розпочало кампанію "Спроектуй з нами польський паспорт 2018 року" з метою вибору мотивів, які будуть у новому документі. Серед пропозицій виявилися Гостра брама у литовському Вільнюсі і Меморіал орлят у Львові, що викликало протест Литви та України.
Заступник глави МЗС Литви Неріс Джерманас заявив, що Гостра брама із зображенням Марії знаходиться на території Литви. Він додав, що їхні пам'ятки не повинні бути на офіційних документах іншої держави.

Вчора МЗС України вручив ноту протесту послу Республіки Польща в Україні Яну Пекло у зв'язку з намірами польської сторони розмістити на сторінках нового паспорта зображення Меморіалу орлят у Львові.
Зазначимо, що Меморіал орлят - польський військовий меморіал у Львові. Орлята - це учасники боїв проти ЗУНР (1918-1919 рр.) та проти більшовиків (1920 р.). Вони були поховані на Кладовищі захисників Львова, що становить частину Личаківського цвинтаря
Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів