Польща передала Україні доповідь щодо досліджень могили воїнів УПА під Перемишлем

Доповідь складається з висновку у справі археологічних робіт та судово-медичної експертизи

Демонтаж пам'ятника героям УПА в Грушовичах З відкритих джерел

Інститут національної пам’яті Польщі передав українській стороні доповідь у справі археологічних досліджень на цвинтарі у Грушовичах на Підкарпатті, де знесли надгробний пам'ятник воїнам УПА. Про це повідомляє "Польське радіо".

Доповідь складається з висновку археологічних робіт щодо знайдених останків людей та предметів, що лежали поряд з ними, а також медично-судової експертизи місця та останків.

Документ відправили п’ятьом українським установам: Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, Міністерству культури, Інституту національної пам’яті, посольству України у Польщі та Об’єднанню українців у Польщі.

Як раніше повідомлялося, археологічні розкопки на цвинтарі в Грушовичах були проведені наприкінці травня. За даними польської сторони, розкопки не підтвердили, що під розібраним торік пам’ятником УПА були колективні або окремі могили членів українського військового формування. Під монументом були виявлені "цивільні, окремі поховання 16 осіб, зокрема чоловіків, жінок та дітей". Водночас, за словами української сторони, яка була присутня під час робіт ІНП у Грушовичах, у тому місці спочивають останки щонайменше трьох членів УПА.

Нагадаємо, рік тому повідомлялося, що могила воїнів УПА у Грушовичах може бути впорядкована після проведення відповідних археологічних досліджень та підтвердження, що в цьому місці насправді є останки українців.

Представники польських націоналістичних організацій 26 квітня розібрали на кладовищі села Грушовичи поблизу Перемишля надгробний пам'ятник воїнам УПА, який до цього вже осквернявся вандалами.

Зазначимо, що протягом 2014-2016 років на півдні Польщі знищено або сплюндровано більше десяти місць пам'яті. Ні в одному випадку зловмисників не затримали. У багатьох випадках інформація про це першою з'являлася на проросійських сайтах.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів