Польща офіційно підтвердила початок дії "чорного списку" українців

У польському МЗС заявили про те, що це рішення пов'язане із забороною на проведення пошуків і ексгумації польських жертв війни і конфліктів на території України

Фото з відкритих джерел

Польща офіційно підтвердила заборону на в'їзд в країну секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, пам'яті учасників жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета. Інформацію підтвердив глава прес-служби польського МЗС Артур Ломпарт, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на польський телеканал.

У польському МЗС заявили про те, що це рішення пов'язане із забороною на проведення пошуків і ексгумації польських жертв війни і конфліктів на території України.

"Пропаганда злочинних ідеологій, в тому числі нацизму, у Польщі заборонена", - заявив він.

Прес-секретар Бещадського відділу прикордонної служби Польщі Ельжб'єта Пікор пояснила, що Шеремет не відповідав вимогам, які дозволяють в'їхати в країну.

"Його дані фігурували в базі осіб, небажаних на території нашої країни, тому його не пустили", - сказала вона.

Нагадаємо, що сьогодні польські прикордонники не пустили в країну секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників АТО, жертв війни і політичних репресій Святослава Шеремету.

Відзначимо, раніше міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його відомство складає список українських чиновників, яким заборонять в'їзд до Польщі. Крім Шеремети, до нього також може входити директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович. Саме він відповідає за історичне співробітництво між країнами. У мінкульті Польщі висловили невдоволення його діями, назвавши його "безвідповідальною особою з нав'язливими антипольськими ідеями".

Крім цього, закликали українську владу не призначати на керівні посади людей з антипольськими поглядами. У МЗС України заявили, що в Україні немає політиків з антипольськими настроями.

Справа в тому, що Україна скасувала дозволи для польського Інституту національної пам'яті на проведення пошуку та ексгумації поляків, похованих в Україні, і не погоджується на їх відновлення. Сталося це після того, як у квітні було знесено пам'ятник Української повстанської армії в Грушовичах (Польща).

На засіданні Консультаційного комітету 17 листопада, ініційованого президентами двох країн, українська сторона погодилася зняти для Польщі мораторій на ексгумацію. Для обговорення цього питання було вирішено провести міжурядову зустріч на рівні віце-прем'єр-міністрів найближчим часом.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів