Польща має намір вимагати в ПАРЄ повернути уламки літака Качинського

Дискусія над проектом резолюції відбудеться 8-12 жовтня цього року

EPA

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні в жовтні розгляне проект резолюції, в якому міститься заклик до Росії повернути уламки літака екс-президента Польщі Леха Качиньського, які вже вісім років безпідставно утримуються в Смоленську.Про це повідомив депутат польського Сейму від правлячої партії PiS Аркадій Мулярчик, передає Onet.pl.

"Це дуже важлива подія з політичної та юридичної точок зору. Вперше міжнародний орган, як я сподіваюся, закличе Росію повернути літак",- підкреслив Мулярчик.

Він додав, що Польща буде використовувати цю резолюцію в інших міжнародних інституціях, зокрема НАТО і ООН.

В проекті резолюції йдеться про те, що будь-яка країна, на території якої сталася авіакатастрофа, згідно з додатком №13 до Чиказької конвенції повинна повернути уламки літака і всі матеріальні цінності після завершення слідства країні, якій належить літак, що розбився. У Росії слідство було завершено в 2011 році, коли був опублікований рапорт МАК про причини катастрофи.

Дискусія над проектом резолюції відбудеться 8-12 жовтня цього року.

Нагадаємо, літак Ту-154 президента Польщі Леха Качинського у 2010 році зазнав аварії під час заходу на посадку в аеропорту "Смоленськ-Північний". На борту перебувало 96 осіб: 88 пасажирів і восьмеро членів екіпажу, що летіли на траурні заходи до Катині. Всі вони загинули.

Пізніше перша польська комісія під керівництвом екс-глави МВС Єжи Міллера назвала причиною катастрофи зниження нижче дозволеного мінімуму президентського літака, який пішов на посадку незважаючи на густий туман. Влада Польщі не погодилася зі звітом МАК і висновками комісії Міллера й  ухвалила рішення щодо створення другої комісії.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів