Показати приклад усьому світу: Папа Римський закликав Кубу і США до подальшої розрядки відносин

Папа Римський прибув на Кубу з офіційним візитом

Папа Римський прибув на Кубу в рамках своєї спеціальної поїздки, щоб підштовхнути Кастро до подальшої розрядки відносин із США, повідомляє Reuters

За його словами, воно може стати прикладом примирення для всього світу.

"Кілька місяців ми є свідками явища, яке наповнює всіх нас надією: процесу нормалізації відносин. Я закликаю політичних лідерів непохитно йти по цьому шляху. Це має стати прикладом примирення для всього світу", - зазначив понтифік.

У свою чергу лідер Куби Рауль Кастро зустрів Папу Римського в аеропорту, подякував йому за допомогу в налагодженні відносин з США після більш ніж піввіковий ворожнечі. У своїй вітальній промові Кастро також засудив торгове ембарго з боку США, і "окупацію" військово-морської бази Гуантанамо.

22 вересня Франциск вилетить з міста Сантьяго-де-Куба до Вашингтону, де зустрінеться з президентом США Бараком Обамою. Він також відвідає Нью-Йорк і Філадельфію, і стане першим понтифіком, який буте присутнім на спільному засіданні сенату і палати представників.

Нагадаємо, Куба була включена в список країн-спонсорів тероризму в 1982 р. за підтримку баскської підпільної угрупування ЕТА та колумбійської партизанської організації FARC. У зв'язку з цим Гавана позбулася економічної допомоги з боку США.

В грудні 2014 р. президент США Барак Обама попросив Конгрес скасувати ембарго проти Куби, тим самим він підтвердив перезавантаження відносин.

Президент Куби Рауль Кастро в свою чергу також зазначив прорив у відносинах двох країн.

Новини за темою: США і Куба вперше за 54 роки відновили роботу посольств

Джерело: Reuters

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів