Перший прем'єр-атеїст в історії Іспанії: Що відомо про Педро Санчеса

Атеїст, соціаліст, лідер іспанської опозиції, отримав голоси басків і каталонців, новий прем'єр-міністр країни, що пройшла через великий корупційний скандал. Це все про Педро Санчеса

Педро Санчес Фото з відкритих джерел

Новим прем'єр-міністром Іспанії став голова Соціалістичної робочої партії Педро Санчес. На цій посаді він змінив главу "Народної партії" Маріано Рахоя, який напередодні отримав вотум недовіри від парламенту.

Питання висловлення недовіри уряду Рахоя було внесено до парламенту після винесення вироків у так званій справі Gurtel, яка стала однією з найбільших корупційних скандалів в сучасній історії Іспанії.

Незважаючи на небажання Рахоя йти у відставку (екс-прем'єр, який перебував на посаді з 2011 року, заявляв про плани займати свою посаду аж до закінчення повноважень до 2020 року), він був змушений це зробити. І ключові ролі в цьому голосуванні зіграли представники Баскської націоналістичної партії і Лівих республіканців Каталонії.

Тепер Педро Санчес сформує уряд меншості, куди не увійдуть представники ультралівої партії Podemos. А ми, в свою чергу, розберемося, чим відомий і цікавий новий прем'єр-міністр Іспанії.

Що відомо про Педро Санчеса?

Педро Санчес Фото з відкритих джерел

- Народився 29 лютого 1972 року в Мадриді.

- Отримав ступінь магістра з економічної політики Євросоюзу, ступінь магістра в галузі державного управління, а також ступінь доктора філософії.

- Вступив до Іспанської соціалістичної робочої партії в 1993 році.

- У різний час обіймав посади політичного консультанта в Європарламенті, глави канцелярії Верховного представника ООН в Боснії і Герцеговині, директора з міжнародних зв'язків в іспанській організації захисту прав споживачів.

- З 2013 року – депутат Конгресу Іспанії.

- В липні 2014 року обраний генеральним секретарем іспанських соціалістів.

- У жовтні 2016 року подав у відставку через розкол у партійному керівництві, але в травні 2017 року знову був обраний на посаду.

Цікаво

- Новий прем'єр-міністр вже увійшов до історії як перший атеїст на чолі іспанського уряду. Під час інавгурації Санчес відмовився присягати на Біблії і зажадав, щоб на церемонії не було хрестів.

- Партія Санчеса визнає Іспанію багатонаціональною державою. З'їзд партії прийняв поправку, яка говорить про "конституційну федеральну реформу, яка підтримує суверенітет іспанського народу і остаточно визнає багатонаціональність держави, як прописано в статті 2 Конституції".

- Відразу після обрання Санчеса до нього звернувся голова Каталонії Кім Торра. Він запропонував продовжити діалог між Мадридом і Барселоною.

- Баски підтримали кандидатуру Санчеса на посаду прем'єра після його обіцянки не вносити зміни до плану держбюджету на цей рік, який передбачає інвестиції в розмірі 540 мільйонів євро в Країну Басків.

Що далі?

Новому прем'єрові дісталася дуже велика ділянка роботи: починаючи від проблем з економікою і закінчуючи питанням Каталонії. А шанс на діалог каталонцям він вже пообіцяв.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів