Перше видання "Вечорів на хуторі біля Диканьки" Гоголя продали за 175 тисяч фунтів стерлінгів

Двотомник українського письменника став найдорожчим зі 177 лотів літературних торгів Christie's

Christie's

Перше видання "Вечорів на хуторі біля Диканьки" Миколи Гоголя продали на аукціоні Christie's в Лондоні за 175 тисяч фунтів стерлінгів. Про це повідомляє прес-служба аукціонного будинку.

Двотомник творів українського письменника, виданий у Санкт-Петербурзі в 1831-32 роках - ще за життя автора, став найдорожчим лотом аукціону "Російські літературні перші видання та рукописи". 

Новини за темою: Крісло Стівена Хокінга продали на аукціоні майже за 400 тис. доларів

Саме "Вечори на хуторі біля Диканьки" поклали початок його успіху як літератора. Він видав збірку під псевдонімом "Пасічник Рудий Панько". Оповіданя, які зображали незвичним чином картини українського побуту, справили величезне враження на Пушкіна і відкрили для Гоголя двері у вищий світ Петербурга. 

Повісті вийшли у Петербурзі в 1831 і 1832 роках двома частинами. У першій були "Сорочинський ярмарок", "Вечір напередодні Івана Купала", "Майська ніч, або потопельниця" та "Зникла грамота". У другій — "Ніч перед Різдвом", "Страшна помста, старовинна бувальщина", "Іван Федорович Шпонька і його тітонька" і "Зачароване місце".

Новини за темою: Куртку Майкла Джексона продано на аукціоні за 298 тис. доларів

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів