Пентагон: Запущена КНДР балістична ракета впала в Японське море

Ракеті вдалося злетіти вище, ніж всім випущеним північнокорейцями раніше

З відкритих джерел

Представник Міністерства оборони США (Пентагону) полковник Роберт Меннінг повідомив про те, що запущена з території КНДР ракета пролетіла близько тисячі кілометрів і впала в Японське море. Про це передає Reuters.

"Початкова оцінка показує, що це була міжконтинентальна балістична ракета", - вважають у військовому відомстві США. Крім того, Міністр оборони країни Джеймс Маттіс заявив, що ця ракета злетіла вище, ніж всі інші північнокорейські ракети.

Раніше повідомлялося, що однією з перших у світі на запуск ракети відреагувала Японія. "Ми вважаємо, що такі провокаційні дії з боку Північної Кореї неприйнятні, і висловлюємо протест", - заявив на прес-конференції в Токіо генеральний секретар кабінету міністрів Японії Есихидэ Суга. Японія заявила про намір скликати надзвичайне засідання Ради Безпеки ООН через запуск Пхеньяном балістичної ракети.

Обурення висловили і в Європейському Союзі. "Цей запуск став ще однієї серйозної провокації, а також серйозною загрозою міжнародній безпеці в цілому", - заявили в прес-службі верховної представниці ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки Могерини. Чергові ракетні випробування є "неприйнятним подальшим порушенням" міжнародних зобов'язань Північною Кореєю, підкреслила прес-секретар Могерини. У свою чергу, Державний департамент США засудив запуск і закликав усі країни продовжити економічні санкції проти Пхеньяну. Президент США Дональд Трамп, коментуючи запуск балістичної ракети, заявив: "Ми подбаємо про цю ситуацію". Також він додав, що цей черговий запуск не змінить підхід США до КНДР.

Нагадаємо, що останній раз КНДР проводила випробування балістичних ракет у вересні поточного року. Тоді північнокорейська балістична ракета пролетіла всього майже 2,7 тисячі кілометрів, досягнувши висоти близько 550 кілометрів.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів