Парламент Вірменії обрав президентом країни Армена Саркісяна

Повноваження чинного президента Вірменії Сержа Саргсяна буде завершено 9 квітня

Армен Саркісян Фото з відкритих джерел

Парламент Вірменії шляхом таємного голосування обрав президентом республіки колишнього прем'єр-міністра, посла у Великій Британії Армена Саркісяна, який був єдиним кандидатом на цю посаду, повідомляє "Інтерфакс".

За його кандидатуру проголосували 90 депутатів, проти - 10, один бюлетень визнано недійсним. Для обрання кандидатові в президенти необхідно було отримати мінімум 79 голосів зі 105 депутатів.

Кандидатуру Саркісяна на пост президента було висунуто фракціями правлячої Республіканської партії (РПВ) і Вірменської революційної федерації Дашнакцутюн" (ВРФД). Опозиційна фракція "Єлк" (9 депутатів) раніше заявила, що проголосує проти Саркісяна. Інша опозиційна фракція "Царукян" (31 депутат) оголосила, що проголосує за кандидата від партії влади. РПВ і ВРФД разом забезпечують 65 голосів.

При цьому повноваження чинного президента Вірменії Сержа Саргсяна буде завершено 9 квітня.

Новий президент Вірменії вступить у повноваження 9 квітня. Того самого дня уряд піде у відставку. Відповідно до нової Конституції президента обирають строком на сім років.

Зі вступом на посаду нового президента країна повністю перейде до парламентської форми правління.

Зазначимо, що Саркісян у 1992-1995 рр., 1998-2000 рр. і з 2013 року обіймав посаду посла Вірменії у Великій Британії. Був також послом у ЄС, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Ватикані, у 1995-96 рр. — керівником місії Вірменії у ЄС.

У листопаді 1996 року його призначили прем'єр-міністром Вірменії, проте через чотири місяці він подав у відставку через проблеми зі здоров'ям.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів