Фото з відкритих джерел

Парламент Шотландії наступного тижня вирішить питання про проведення референдуму про незалежність, заявила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен, повідомляє ТАСС.

Новини за темою: Кім Чен Ин під час випробувань заявив про "нове народження" ракетної індустрії КНДР

"Наступного тижня ми звернемося до шотландського парламенту, аби узгодити питання про те, що у шотландського народу є право визначати своє майбутнє. Ми запитаємо парламентський дозвіл, щоб домогтися правової підстави, що дозволяє народу Шотландії отримати цю можливість вибору", — сказала вона.

Новини за темою: Глава МЗС Франції в бесіді з Лавровим засудив "націоналізацію" підприємств на Донбасі

Наступного тижня, 21 березня, шотландський парламент обговорить проведення другого референдуму і 22 березня винесе це питання на голосування.

Нагадаємо, в 2014 р. в Шотландії пройшов референдум про відокремлення від Великобританії. Тоді близько 55% шотландців проголосували за те, щоб залишитися у складі Сполученого королівства.

Нагадаємо, у Великобританії 23 червня відбувся референдум з питання виходу країни з Європейського Союзу. Британці вирішували, залишиться Сполучене Королівство у складі ЄС чи ні. За вихід з Євросоюзу проголосували 51,9% учасників референдуму, за збереження членства — 48,1%. Прихильники виходу Великобританії з ЄС здобули перемогу з перевагою у більш ніж 1 млн голосів.