Парламент Македонії подолав вето президента на перейменування країни

Президент країни Гьорге Іванов наприкінці червня відмовився підписати договір із Грецією про зміну назви країни, пояснивши, що такий крок "шкодить національній ідентичності" македонців

Фото з відкритих джерел

Парламент Македонії подолав вето президента Гьорге Іванова щодо зміни назви країни. У четвер, 5 липня, за перейменування проголосували 69 зі 120 депутатів, і це означає, що країна має змінити назву на Республіка Північна Македонія, передає DW.com.

Новини за темою: Президент Македонії відмовився підписувати угоду про перейменування країни

Однак рішення про перейменування країни повинні схвалити громадяни Македонії на референдумі. І лише тоді будуть внесені зміни до конституції.

Нагадаємо, президент країни Гьорге Іванов наприкінці червня відмовився підписати договір із Грецією про зміну назви країни, пояснивши, що такий крок "шкодить національній ідентичності" македонців.

Греція наполягала, що Македонія привласнила назву в однієї з північних грецьких провінцій, та блокувала діалог щодо вступу сусідньої країни до НАТО та ЄС. Тоді, 17 червня уряди Греції та Македонії домовилися щодо нової назви балканської країни. Однак македонці вийшли на вулиці з протестами. 20 червня македонський парламент ратифікував угоду про зміну назви країни.

Новини за темою: Нова назва як крок до ЄС і НАТО: Греція і Македонія поклали край 27-річній суперечці

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів