Парламент Чехії не підтримав вотум недовіри уряду Бабиша

Не вистачило близько десятка голосів

Андрій Бабіш З відкритих джерел

У нижній палаті парламенту Чеської Республіки після цілого дня дебатів депутати не змогли винести вотум недовіри уряду Андрія Бабиша. Про це повідомляє "Укрінформ".

"З тих 182, які взяли участь у голосуванні проти пропозиції про винесення вотуму недовіри, в ході поіменного голосування висловилися 92 депутати, підтримали його 90 з необхідного 101 голосу", - йдеться в повідомленні.

Шість опозиційних партій - цивільні демократи, християнські демократи, Піратська партія, TOP 09, рухи STAN і "Свобода і пряма демократія" (SPD), що ініціювали це питання, мають лише 92 голоси. Партія самого Бабіша голосувала проти, їх підтримали комуністи. Партнер по коаліції Чеська соціал-демократична партія не голосували зовсім, залишивши зал засідань.

В свою чергу, у промові перед депутатами Бабиш заявив: "Правда на моїй стороні, і я сподіваюся, що більшість з вас розуміють це". Він також звинуватив журналістів, які зробили сюжет про його сина, у брехні і в бажанні скинути уряд.

"Поки в Палаті представників йшли дебати і голосування, на Малостранській площі в Празі почалася чергова демонстрація противників Бабиша", - повідомляє "Укрінформ".

Новини за темою: Київ вивчає обставини поїздки до окупованого Криму сина прем'єра Чехії

Зазначимо, що в Чехії вибухнув політичний скандал після інтерв'ю сина прем'єра Андрія Бабиша. За словами самого Бабиша-молодшого, торік його насильно вивезли до Криму, щоб не дати можливості свідчити проти батька щодо ймовірних махінацій з коштами Євросоюзу. Після цього шість опозиційних партій Чехії, до яких входять 92 депутати, подали заяву щодо висловлення недовіри уряду Бабиша.

Сам прем'єр заявив, що його син був там на законних підставах і не був викрадений. Прем'єр повідомив, що Бабиш-молодший має психіатричні проблеми, та розкритикував журналістів за інтерв'ю з ним. На думку політика, публікація в пресі є провокацією з метою дискредитувати прем'єр-міністра та домогтися відставки уряду.

15 листопада сенат Чехії закликав Бабиша залишити посаду до закінчення розслідування через візит його сина в окупований Крим. Трохи пізніше тисячі чехів вийшли на протест, закликавши Бабиша піти у відставку.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів