The Guardian

В Австралії приватні мобільні телефони сотень федеральних політиків, колишніх прем'єр-міністрів і високопоставлених політичних штатних співробітників були опубліковані в інтернеті, передає The Guardian.

За даними видання, це сталося внаслідок того, що Департамент парламентських служб не видалив номери під час публікації інформації про кошти, витрачені на оплату телефонних розмов політиків.

У попередні роки дані про номери телефонів повністю вилучалися з оприлюднених у форматі PDF документів. Цього разу їх просто зафарбували білим шрифтом, що не становить проблеми для їх розкриття.

Єдиними посадовими особами, телефони яких були повністю видалені, стали вищі державні діячі, включаючи прем'єр-міністра Малкольма Тернбулла, скарбника Скотта Моррісона, генерального прокурора Джорджа Брандіса і декількох інших.

У той же час у Мережу потрапили телефони таких колишніх керівників уряду, як Джулія Гіллард, Джон Говард, Пол Кітінг, лідер опозиції Білл Шортен і чинні члени уряду - віце-прем'єр Барнабі Джойс, міністр оборони Крістофер Пайн, міністр зв'язку Мітч Файфілд, лідер партії Зелених Річард Ді Натале та інші.

Департамент парламентських служб заперечує свою провину у витоку приватної інформації і покладає відповідальність на приватного підрядника Telco Management.

Раніше група невідомих хакерів, що називає себе "КіберБеркутом", виклала в Інтернет документ, який, за їх словами, показує методи роботи нового керівництва МВС, а також доводить причетність міністра Арсена Авакова до вбивства члена "Правого сектора" Сашко Білого.