Папа Римський вніс до катехізису пункт, що проголошує неприйнятність смертної кари

Римсько-католицька церква прикладатиме зусилля для її викорінювання в усьому світі

Открытый источник

Папа Римський Франциск вніс до катехізису Римсько-католицької церкви пункт, який проголошує неприйнятність смертної кари. Про це повідомляє press.vatican.va.

Тепер у катехізисі прописані слова понтифіка про те, що смертна кара неприйнятна, тому що обмежує недоторканність і гідність людини.

"Сьогодні укорінилося розуміння, що людська честь не втрачається навіть після здійснення дуже серйозних злочинів. До того ж з'явилося нове розуміння значущості кримінальних санкцій, запроваджених державою. Нарешті було розроблено більш ефективні системи тримання і міри покарання, які забезпечують належний захист громадян, але водночас не позбавляють остаточно можливості до виправлення", - йдеться в тексті.

Новини за темою: Папа Римський сказав, що гомосексуали "створені такими Богом"

Саме тому смертна кара проголошується неприйнятною, і Римо-католицька церква прикладатиме зусилля з її знищення у всьому світі.

"У світлі Євангелія церква вчить, що страта неприпустима, оскільки вона є замахом на недоторканність і гідність особистості", - говориться у катехизисі.

Нагадаємо, Католицька церква допускала смертну кару в крайніх випадках протягом століть. З часу свого обрання в 2013 році Франциск неодноразово закликав до всесвітньої заборони смертної кари і домагався, щоб нова позиція церкви була закріплена в її універсальному катехізисі.

Турецький президент Реджеп Ердоган заявив, що розглядає варіант відновлення в країні страти і готовий ухвалити позитивне рішення з цього питання. 

Джерело: 112.ua

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів