Пам'ять про тих, кого не захистили: Історія виникнення Дня безневинних дітей

Кілька днів тому у світі відзначали День захисту дітей. Сьогодні настав час згадати про тих дітей, яких захистити не вдалося

Фото з відкритих джерел

Міжнародний день безневинних дітей – жертв агресії вперше з'явився в 1983 році. Відтоді щороку 4 червня весь світ згадує про дітей, які постраждали внаслідок військових конфліктів і будь-якої іншої агресії. А таких дітей, на жаль, дуже багато.

Як з'явився День безневинних дітей?

Фото: Reuters

Рішення про заснування Міжнародного дня невинних дітей – жертв агресії було ухвалено 19 серпня 1982 року на пленарному засіданні Генеральної асамблеї ООН.

Дата 4 червняце річниця нальоту авіації Ізраїлю на Бейрут і ряд інших населених пунктів Лівану, під час якого загинуло багато мирних жителів, у тому числі й дітей.

Цитата з послання виконавчого директора ЮНЕСКО Генрієтти Фор:

"Супротивні сторони переходять усі мислимі межі щодо дітей. Я закликаю припинити військові дії проти дітей. Таким є закон війни, і тих, хто його порушив, має бути притягнуто до відповідальності".

В ООН називають шість найбільш поширених правопорушень стосовно дітей:

  1. Вербування та використання дітей у воєнних діях.
  2. Вбивства.
  3. Сексуальне насильство.
  4. Викрадення.
  5. Напади на школи і лікарні.
  6. Відмова у наданні гуманітарного доступу до дітей.

Мета цього дня: "відчути біль і страждання дітей усього світу, які зазнають фізичного і морально-психічного насильства".

На жаль, біль і страждання дітей – це те, що після початку бойових дій на сході стало частиною сьогоднішньої України.

День безневинних дітей в Україні

Війна в Україні триває вже чотири роки. Станом на кінець березня нинішнього року внаслідок бойових дій на Донбасі загинуло 242 дитини. Один з останніх випадків – 15-річна школярка з Торецька Дар'я Казімірова, загибла від міни.

Від початку бойових дій на Донбасі зникло 56 дітей. При цьому, як заявляють у поліції, 33 з них досі залишаються в розшуку.

На сьогодні, за даними Дитячого фонду ООН (UNICEF), 200 тис. школярів на Донбасі змушені відвідувати навчальні заклади в умовах бойових дій.

"Діти вчаться у школах, у стінах яких видно отвори від куль, а вікна закладено мішками з піском. У підвалах обладнано бомбосховища, а у дворах залишаються осколки снарядів. Система освіти на сході України перебуває під перехресним вогнем вже понад чотири рокі, - зазначила голова представництва UNICEF в Україні Джованна Барберіс.

В UNICEF зафіксували щонайменше вісім випадків, коли військові об'єкти та об'єкти збройних груп було розміщено в межах 500 метрів від дитячих садків і шкіл, а у двох місцях вони були розташовані лише у кількох метрах від навчальних закладів.

Там же додали, що постійною загрозою для дітей є розташовані обабіч лінії розмежування на Донбасі військові об'єкти, зокрема склади боєприпасів і контрольно-пропускні пункти.

"У мене немає планів через війну" (с)

Фейсбук Вячеслава Аброськина

Ця фраза – частина твору одного зі школярів на Донбасі. Деякі з текстів показав у себе на Facebook заступник голови Національної поліції України В'ячеслав Аброськін:

"Влітку з татом хочу піти на риболовлю, але у зв'язку з постійними обстрілами нашого селища батьки бояться мене відпускати навіть у двір".

"А хочеться, щоб було як у всіх дітей, у яких немає війни: гуляти, купатися, ходити на риболовлю".

Фейсбук Вячеслава Аброськина

"Я з нетерпінням чекаю приходу літа, але нічого не можу планувати, оскільки я не знаю, що буде завтра. Головні мої плани на літо – це вижити і прийти до своєї улюбленої школи".

Діти дуже потерпають від агресії. Це факт. Невинні діти. І сьогоднішній день покликаний серед іншого замислитися над тим, що кожен може зробити для того, щоб змінити ситуацію.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів