Палестина подала позов проти США в суд ООН

Позов поданий у зв'язку з перенесенням посольства США в Ізраїлі з Тель-Авіва до Єрусалиму

Глава МЗС Палестини Ріад аль-Малкі Открытый источник

Палестина подала в Міжнародний суд ООН позов до США у зв'язку з перенесенням американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму, повідомляється на сайті суду.

На думку Палестини, таке рішення американської влади є порушенням Віденської конвенції 1961 року.

"З Віденської конвенції випливає, що місія держави, що направляє дипломатичного представника, повинна бути розміщена на території держави, що приймає дипломатичного представника. У світлі особливого статусу Єрусалиму, переміщення посольства США в Ізраїлі в Єрусалим є порушенням Віденської конвенції", - стверджує палестинська сторона.

Новини за темою: Хотіли уточнити позицію в питанні приналежності Криму: МЗС викликало посла Палестини в Україні

Палестина просить ООН визнати факт порушення і постановити, щоб США відкликали дипмісію з Єрусалиму, а також, щоб суд "вимагав від США утриматися в майбутньому від порушення зобов'язань і надати гарантії неповторення незаконної поведінки".

Зазначимо, що Ізраїль вважає весь Єрусалим своєю столицею, в той час як палестинці бачать Східний Єрусалим столицею майбутньої палестинської держави. Статус Єрусалиму довгий час вважається однією з найбільших проблем, які необхідно врегулювати при укладенні будь-якої ізраїльсько-палестинської мирної угоди.

При цьому посольства практично всіх країн світу в Ізраїлі розташовуються в Тель-Авіві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів