ОЗХЗ підтвердила використання хімічної зброї в Сирії у лютому 2018 року

У той же час в організації не уточнили, яка із сторін застосувала ємності з хлором під час атаки 4 лютого

Rueters

Міжнародна Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання хлору в сирійській провінції Ідліб 4 лютого цього року. Про це повідомляється в прес-релізі ОЗХЗ.

В організації встановили, що при атаці на місто Серакіб в якості хімічної зброї застосовувався хлор. На місці трагедії знайшли два циліндри, в яких, згідно з результатами експертизи, містилася дана речовина.

На використання хімічної зброї вказують також численні звернення потерпілих до лікарні. Їх симптоми відповідали симптомам від впливу хлору та інших токсичних хімічних речовин.

Новини за темою: Удари по Сирії: Швейцарія закликала дочекатися результатів експертів з хімічної зброїї

У той же час в ОЗХЗ не повідомляють, яка із сторін застосувала хлор в якості зброї в лютому.

Нагадаємо, ввечері 13 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ наносити ракетні удари по сирійській території у відповідь на застосування хімічної зброї в Думі. До них також приєдналися Велика Британія і Франція.

7 квітня в сирійському місті Дума, в Східній Гуті, сталася хімічна атака, унаслідок якої загинули 70 осіб. Захід покладає провину за напад на Башара Асада, а також Росію. Пізніше президент США Дональд Трамп пригрозив Росії ракетним ударом у відповідь на застосування хімічної зброї.

За даними французького уряду, з 2012 по 2017 рік хімічну зброю на території Сирії застосовувалося як мінімум 130 разів. Вже в нинішньому році, 22 січня, представник Держдепартаменту США Хізер Ноєрт написала в Twitter повідомлення про те, що Росія не бажає або не здатна зупинити режим Асада у справі знищення невинних сирійців, і весь цивілізований світ повинен проявити тверду рішучість і притягнути до відповідальності всіх, хто застосовує хімічну зброю, яка вже забрала дуже багато життів сирійців.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів