AFP

Організація по забороні хімічної зброї (ОЗХО) повідомила, що при нападі на місто Хан-Шейхун в сирійській провінції Ідліб був застосований отруйний газ зарин або схожа на нього речовина. Такий висновок було зроблено в результаті проведених аналізів.

Про це йдеться на сайті ОЗХО.

Для аналізу були відібрані проби в ході розтину трьох жертв авіанальоту в Хан-Шейхун. Також, проби були відібрані у семи постраждалих, які перебувають на лікуванні в лікарнях. Проби направили на дослідження в чотири лабораторії організації, йдеться в повідомленні.

"Результати досліджень чотирьох лабораторій ОЗХО доводять використання заріна або речовини схожої на зарин", - сказав гендиректор організації Ахмет Узюмджу.

Гендиректор зазначив, що процес збирання фактів, свідчень і зразків триває. Остаточний звіт ОЗХО буде опублікований за два тижні.

Нагадаємо, США відповіли на хімічну атаку масивним ракетним ударом по військ Асада в Сирії. ВМС США випустили 59 крилатих ракет типу Tomahawk з дальністю польоту 2 тис. км по військовому аеродрому аш-Шайрат поблизу провінції Хомс. Саме з цього аеродрому була здійснена хімічна атака, в результаті якої загинули 27 дітей. Президент США Дональд Трамп заявив, що авіаудар став відповіддю на мерзенні дії президента Сирії Башара Асада, який застосував хімічну зброю.

Як відомо, напад із застосуванням хімічної зброї стався вранці 4 квітня в Ідлібі. Загинули понад 100 осіб, ще близько трьохсот осіб постраждали.

Новини за темою: Посол Великої Британії в ООН: Сирійська армія застосувала зарин у Хан-Шейхуні