ОЗХЗ підтвердила висновки Великої Британії про те, що Скрипалів отруїли нервово-паралітичною речовиною

ОЗХЗ здійснювала розслідування на прохання уряду Великої Британії

© AP Photo

Організація із заборони хімічної зброї підтвердила висновки Великої Британії про те, що колишнього офіцера ГРУ Сергія Скрипаля отруїли нервово-паралітичною речовиною. Про це сказано у звіті ОЗХЗ. 

Згідно з повідомленням, в ОЗХЗ не уточнили, чи був Скрипаль отруєний саме "Новачком", але заявили, що згодні з висновками Великої Британії. Нагадаємо, Британія стверджує, що Скрипаль і його донька були отруєні нервово-паралітичною речовиною "Новачок", виробленою в Росії. Росія ці звинувачення відкидає. 

ОЗХЗ проводила розслідування на прохання уряду Великої Британії.

"Результати аналізу біомедичних зразків, проведеного ОЗХЗ, демонструють опромінення трьох госпіталізованих осіб
токсичним хімікатом. Результати аналізу проб довкілля, проведених ОЗХЗ, демонструють присутність цього токсичного хімікату в зразках. Результати аналізу ... підтверджують висновки Об'єднаного Королівства, що стосуються ідентичності токсичної хімічної речовини, що використовувалася в Солсбері. Команда TAV зазначає, що токсичний хімікат має високу чистоту. Останнє полягає в майже повній відсутності домішок", - сказано в звіті ОЗХЗ.

Окремо відзначено, що назва і структура ідентифікованої токсичної хімічної речовини містяться в повній секретній доповіді, яку надано державам-учасницям.

Екс-офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль і його донька Юлія були отруєні в британському місті Солсбері 4 березня. Пізніше прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що відповідальність лежить на Росії, а слідство підтвердило застосування в Солсбері нервово-паралітичного газу "Новачок", який виробляють у Росії.

29 березня Юлія Скрипаль прийшла до тями і почала розмовляти після отруєння в Солсбері. Згодом її перевезли в лікарню на військовій базі. За твердженнями лікарів, стан Сергія Скрипаля також не оцінюється більше як критичний. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів