ООН: Китай тримає близько 1 млн уйгурів у таємних таборах "перевиховання"

Влада Китаю заявляє, що це пов'язано з тим, що Сіньцзян стикається з серйозною загрозою з боку ісламістських бойовиків

Открытый источник

У Китаї налічується близько 1 мільйона уйгурів у таємних таборах "ідеологічного перевиховання". Про це повідомила правозахисна група Організації Об'єднаних Націй (ООН), передає Reuters

"Ми глибоко стурбовані численними й вартими довіри повідомленнями, які ми отримали від імені організації з боротьби з релігійним екстремізмом і підтримання соціальної стабільності (Китай), що влада змінила Уйгурський автономний район на щось, схоже на масивний табір інтернування, що знаходиться в таємниці, свого роду "зона відсутності прав", - сказала член комітету ООН з ліквідації расової дискримінації Гей МакДугал. 

Разом з цим, за словами Гей МакДугал, усього в таких таборах можуть тримати до 2 млн уйгурів і представників інших мусульманських національних меншин.  

Влада Китаю заявляє, що Сіньцзян стикається з серйозною загрозою з боку ісламістських бойовиків, які замислюють напад і посилюють напруженість з мусульманською уйгурською меншістю.

"Ми закликаємо Китай припинити свою контрпродуктивну політику і звільнити всіх тих, хто був безпідставно затриманий", - заявила американська місія в ООН. 

Як зазначила МакДугал, члени уйгурської громади та інших мусульман вважаються в Китаї "ворогами держави" виключно на основі їхньої етнорелігійної ідентичності.

Зазначимо, що уйгури - народ тюркського походження, корінний народ Східного Туркестану (нині - Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китайської Народної Республіки). Загальна чисельність перевищує 10 млн осіб. 

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів