Один із запущених з космодрому "Восточний" супутників не виходить на зв'язок, - джерело

Найімовірніше, після виведення на орбіту він не увімкнувся

"ТАСС"

Космічний супутник нанокласу SamSat-218, який було запущено на земну орбіту під час першого запуску з нового російського космодрому "Восточний", не виходить на зв'язок. Про це з посиланням на джерело в ракетно-космічній галузі повідомляє "ТАСС".

"З космічним апаратом з часу запуску не вдається встановити зв'язок. Найімовірніше, що після виведення на орбіту він не увімкнувся", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що сьогодні, 4 травня, пройде спільне засідання представників Самарського державного аерокосмічного університету та Ракетно-космічного центру "Прогрес", які створили апарат. На засіданні обговорять питання про продовження спроб встановити зв'язок із супутником або про визнання його втраченим.

Новини за темою: За збій при старті ракети "Союз" Путін оголосив догани Рогозіну і главі "Роскосмосу", - джерело

Апарат SamSat-218 (попередня назва – "Контакт-Наносупутник") – перший студентський наносупутник. Його було створено в Самарському державному аерокосмічному університеті для відпрацювання алгоритмів керування апаратами такого класу. Маса SamSat-218 складає всього 1,4 кг.

Космічний апарат було запущено 28 квітня під час першого запуску ракети-носія "Союз-2.1а" з космодрому "Восточний", разом із ним на орбіту було відправлено супутники "Аїст-2Д" та "Михайло Ломоносов".

Новини за темою: Через збій в автоматиці в Росії не змогли запустити ракету з супутником

Спочатку "Союз-2,1а" повинен був стартувати з "Восточного" 27 квітня о 05:01 за Києвом, але за хвилину до старту запуск було скасовано. Інцидент пояснили проблемою з одним із приладів ракети, а гендиректор "Роскосмосу" пізніше повідомив, що проблемне місце вдалося локалізувати.

Джерело: "ТАСС"

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів