Низька явка: Референдум у Румунії щодо заборони одностатевих шлюбів провалився

Щоб референдум визнали таким, що відбувся, повинні проголосувати не менше 30% виборців

Reuters

Референдум по зміні конституції Румунії, на який виносилося питання про позбавлення права одностатевих пар на офіційне оформлення шлюбів, не привернув достатньої кількості виборців. Про це повідомляє Reuters.

Новини за темою: Мін'юст cпростував інформацію про намір легалізувати одностатеві шлюби

"Румуни відкинули спробу розділити й відкинули ненависть один до одного, це перемога румунської демократії. Ми вважаємо, що зараз політики повинні легалізувати цивільні шлюби для одностатевих пар", - сказав голова бухарестської ЛГБТ-організації MozaiQ Влад Віскі. 

Дані національного виборчого бюро показали, що явка виборців склала 20,4%. Щоб референдум визнали таким, що відбувся, повинні проголосувати не менше 30% виборців. 

Проведення референдуму обійшлося 40 млн доларів.

Наголошується, що референдум був сприйнятий спроба підняти рейтинг правлячої партії соціал-демократів (PSD), яка ініціювала проведення голосування. 

Новини за темою: Парламент Австралії підтримав легалізацію одностатевих шлюбів

Також опозиційні партії заявляють, що уряд використовує референдум як відволікання уваги громадськості від більш гострих проблем. Цього тижня Європейський парламент звинуватив Румунію в підриві верховенства права, оскільки в країні пом'якшили покарання для корумпованих чиновників.

Наприкінці вересня Конституційний суд Румунії визнав одностатеві союзи сім'ями. Їх вважають такими, якщо шлюб зареєстрований на території Євросоюзу і один з подружжя є громадянином ЄС.

Нагадаємо, що повністю або частково одностатеві шлюби легалізовані у 27 країнах світу, з них 18 - у Європі. У лютому 2018 року Бермудські острови стали першою країною в світі, де скасували раніше легалізовані гей-шлюби.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів