Нові ракетні випробування КНДР: Чим сьомий за рік запуск балістичної ракети відрізняється від попередніх

Північна Корея, здійснивши, незважаючи на розширення і посилення санкцій, сьомий за рік запуск потужної міжконтинентальної балістичної ракети, показала міжнародній спільноті, що не боїться заходів у відповідь ні з боку США, ні з боку всіх їхніх союзників

З відкритих джерел

Майже два місяці світова спільнота намагалася вирішити проблему ядерної загрози з боку Північної Кореї. Було проведено десятки засідань на різних міжнародних і державних рівнях, зроблено безліч заяв (від слів засудження і занепокоєння до погроз вжити заходи у відповідь, зокрема повного знищення КНДР), вислано послів, розширено і посилено санкції, президент США Дональд Трамп навіть спробував боротися з північнокорейським лідером Кім Чен Ином "не батогом, а пряником", заявивши, що сподівається стати йому другом... Але все марно. Кількома днями раніше посол КНДР при ООН у Женеві Хан Ті Сонг заявив, що Пхеньян не збирається йти на переговори, поки тривають спільні військові навчання США і Південної Кореї, більше того продовжить нарощувати ядерні можливості. Сьогодні ж весь світ став свідком того, що ця заява не голослівна – Північна Корея провела сьомий цього року успішний запуск міжконтинентальної балістичні ракети, який багато в чому відрізняється від попередніх.

Загроза безперечно більш реальна

Черговий запуск міжконтинентальної балістичної ракети було проведено КНДР із провінції Пхенан-Намдо у ніч на 29 листопада.

Спершу місцеві ЗМІ відзначали, що вона полетіла на схід, однак траєкторія її польоту та тип були невідомі.

Військові Південної Кореї, Японії та США відразу ж взялися аналізувати траєкторію польоту ракети і можливу загрозу.

Припускалося, що вона може впасти у виключно економічній зоні Японії в Японському морі. Але цього не сталося: ракета впала у море приблизно за 210 км від північного узбережжя країни. Влада Японії констатувала, що час польоту склав приблизно 50 хвилин, але на відміну від попередніх запусків ракета не пролітала над японською територією.

Міністр оборони США Джеймс Меттіс заявив, що запущена ракета КНДР летіла вище за всі попередні. За його словами, це є свідченням того, що подальші випробування балістичних ракет власного виробництва Північної Кореї становлять більш реальну загрозу всьому світу.

Пізніше КНДР зробила офіційну заяву, в якій розкрила інші подробиці запуску. Зокрема Пхеньян стверджує, що ним було проведено успішний запуск міжконтинентальної балістичної ракети нового типу Hwasong-15, яка здатна завдати шкоди будь-якій точці США.

BBC Россия

За словами північнокорейської влади, ця ракета була розроблена для перевезення "надвеликих важких боєголовок" і має набагато більші переваги у своїх тактичних та технологічних характеристиках, ніж її попередники.

Під час останнього випробування вона досягла висоти близько 4 475 км, що у понад 10 разів більше за висоту Міжнародної космічної станції, і пролетіла 950 км під час 53-хвилинного польоту.

"Спостерігаючи за запуском нового типу МБР Hwasong-15, Кім Чен Ин з гордістю заявив, що КНДР реалізувала велике історичне завдання із формуванню ядерних сил держави", - цитує заяву Reuters.

При цьому варто додати, що в американському Союзі стурбованих учених, відповідну заяву не спростовують – за їхніми даними, запущена Північною Кореєю ракета дійсно може пролетіти понад 13 тис. км і досягти будь-якої точки на території США, включаючи столицю країни, Вашингтон. Однак поки учені не визначили, чи вона здатна переносити велику ядерну боєголовку, як стверджує Пхеньян.

BBC Россия

Що далі?

Відразу ж після нового випробування міжконтинентальної балістичної ракети КНДР президент США Дональд Трамп як основний опонент північнокорейського лідера Кім Чен Ина зазначив, що Вашингтон "розбереться з цим".

Пізніше лідери Південної Кореї, Японії та США обговорили те, що сталося, виступивши із спільним рішучим засудженням дій Пхеньяна щодо розвитку ракетно-ядерної програми, і виступили з ініціативою скликати екстрене засідання Ради безпеки ООН.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш рішуче засудив новий запуск північнокорейської балістичної ракети і закликав Пхеньян "утриматися від подальших дестабілізуючих кроків".

Радбез ООН, архів EPA

Так, засідання Радбезу ООН заплановано на сьогодні, 29 листопада, і має відбутися о 23:30 за київським часом.

Крім цього нове випробування міжконтинентальної балістичної ракети засудили НАТО і Європейський Союз.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг назвав дії Північної Кореї "черговим порушенням численних резолюцій Ради безпеки ООН, яке підриває регіональну і міжнародну безпеку".

Офіційний представник глави європейської дипломатії Федеріки Могеріні охарактеризувала пуск ракети як "ще одну серйозну провокацію" і "неприйнятне порушення міжнародних зобов'язань" КНДР.

Канцлер ФРН Ангела Меркель підкреслила, що в світлі нових ракетних випробувань Північної Кореї "важливіше, ніж коли-небудь раніше, разом протистояти загрозі міжнародної безпеки з боку Пхеньяна".

Але все ж, швидше за все, далі буде "нічого.

Справа в тому, що якщо проаналізувати всі попередні запуски балістичних ракет КНДР і реакції на них світової спільноти, то можна помітити певну закономірність – Північна Корея не боїться відповідних заходів ні з боку США, ні з боку всіх їхніх союзників, пуски ракет циклічні, а це значить, що затишшя між ними не пов'язано з тиском на державу інших країн, Пхеньян діє за власним планом.

Ядерна програма КНДР, найбільш ймовірно, надалі продовжить залишатися невирішеною проблемою, оскільки у світової спільноти майже не залишилося важелів тиску на Північну Корею – країна і так вже одна з найбільш ізольованих та перебуває під важким тягарем міжнародних санкцій.

Кім Чен Ин і запуск ракети З відкритих джерел

Нагадаємо, попереднє ракетне випробування Пхеньян провів у середині вересня. За оцінкою фахівців, ракета досягла висоти близько 770 км і пролетіла близько 3700 км. Вона пройшла над японським островом Хоккайдо перш ніж впасти в Тихий океан.

Незадовго до цього держава оголосила про створення водневої бомби, придатної до установки на балістичні ракети. Але експерти засумнівалися, що у КНДР дійсно є термоядерна зброя.

Ще раніше, влітку поточного року, Північна Корея провела одразу кілька запусків балістичних ракет, заявивши, що США знаходяться в межах їх досяжності. Тоді американці відповіли, що більшість північнокорейських ракет мають вкрай низьку точність і не здатні влучити в обрану ціль.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів