Нова Зеландія розсекретила документи про замах підлітка на королеву Єлизавету ІІ у 1981 році

Йому було пред'явлено обвинувачення лише у незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Інцидент применшили, щоб уникнути погіршення дипломатичних відносин країн

Королева з'явилася на ранковій службі в церкві Святої Марії Магдалени PA photos

Новозеландська розвідка вперше підтвердила, що 17-річний підліток Крістофер Льюїс намагався вбити королеву Єлизавету II під час її візиту в новозеландське місто Данідін в 1981 році. Він вистрілив в королеву, коли вона вийшла зі свого автомобіля. Про це повідомляє Reuters.

Новини за темою: Офшори по-королівськи: Єлизавета II інвестувала 13 млн дол. у фонди на Кайманах і Бермудах

"Льюїс дійсно збирався вбити Королеву, однак не знайшов відповідне місце, з якого можна було б стріляти, чи достатньо потужної гвинтівки для стрільби з дальніх дистанцій", - йдеться в документі.

Йому було пред'явлено обвинувачення лише у незаконному зберіганні вогнепальної зброї, а не у замасі на вбивство. Інцидент применшили, щоб уникнути погіршення дипломатичних відносин країн і не засоромити Нову Зеландію".

Документи були розсекречені у відповідь на запит австралійського і новозеландського медіа Fairfax Media, заснованого в 1841 році.

Новини за темою: Спецслужби Британії попередили дев'ятий замах на життя прем'єр-міністра країни

Згідно з розсекреченним документом, поліція почала стеження за Льюїсом під час наступного візиту королеви до Нової Зеландії в 1986 році, побоюючись, що він повторить спробу вбити її.

Через понад десять років після цього інциденту Льюїс був звинувачений у жорстокому вбивстві жінки та викрадення її дочки, яку він пізніше скинув із сусідньої церкви. Це сталося у великому місті Австралії Окленді.

Льюїс вбив себе електричним струмом у в'язниці в 1997 році, очікуючи суду по справі про вбивство. У передсмертній записці Льюїс написав, що заперечує звинувачення у вбивстві.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів