Нобелівську премію з економіки присудили за аналіз споживання, бідності та добробуту

Нагороду здобув американський економіст

Фото з відкритих джерел

Нобелівську нагороду в галузі економіки здобув американський вчений Ангус Дітон за аналіз споживання, бідності та добробуту. Про це стало відомо в ході спеціальної прес-конференції у столиці Швеції Стокгольмі.

Сума Нобелівської премії цього року становить 953 тис. дол.

Таким чином, стали відомі імена усіх нобелівських лауреатів за цей рік. Першими "нобелівку" з фізіології і медицини розділили троє вчених – одну половину в рівних частинах отримали Вільям С. Кемпбелл (США) і Сатоші Умура (Японія) за відкриття нових способів лікування захворювань, викликаних хробаками-паразитами, а друга дісталася Юю Ту (Китай), яка відкрила новий спосіб лікування малярії. В області фізики відзначено Такаакі Кадзіту (Японія) і Артура МакДоналда (Канада) за дослідження нейтрино й експерименти з виявлення маси цієї елементарної частинки. Серед хіміків нагороду отримали Томас Ліндоль (Велика Британія), Пол Модріч (США) і Азіз Санкар (США) за відкриття механізмів репарації клітинами пошкоджених ділянок ДНК. Крім того, було названо володарку премії в галузі літератури – білоруську письменницю Світлану Алексієвич. Премія миру дісталася Квартету національного діалогу Тунісу, який був нагороджений "за вирішальний внесок у становлення плюралістичної демократії в Тунісі внаслідок "жасминової революції" 2011 року".

Відзначимо, що торік Нобелівську премію з економіки здобув французький економіст Жан Тіроль "за аналіз ринкової влади та її регулювання".

Загалом премія з економіки прямого стосунку до заповіту Альфреда Нобеля не має. Вона була заснована Банком Швеції в 1968 р., а вперше її вручили рік потому. До сьогодні нагороду в галузі економіки присуджували всього 46 разів, нею було відзначено 75 вчених і лише одного разу її здобула жінка. У 2009 р. Шведський банк відзначив американку Елінор Остром за дослідження в галузі економічної організації.

Джерело: 112.ua

відео по темі

Новини за темою

Новини партнерів

Загрузка...

Віджет партнерів