Anadolu

Міністра у справах сім'ї та соціальної політики Туреччини Фатму Бетюль Сайян Кайя в супроводі голландських поліцейських відправили в Німеччину.

Про це повідомило агентство AFP.


Міністр повідомила в Twitter, що вона перетнула кордон з Німеччиною в районі прикордонного голландського міста Неймеген. За її словами, це сталося "з кричущим порушенням демократичних і загальнолюдських цінностей", передає Anadolu.

Також агентство повідомило, що має в своєму розпорядженні відеозапис спілкування міністра у справах сім'ї і соціальної політики з голландськими поліцейськими біля генконсульства у Роттердамі, куди її відмовилися пропустити.

Відбувся наступний діалог:

Поліцейські: "Ви маєте залишити Нідерланди. У нас є спеціальна команда, яка буде вас супроводжувати. Ви маєте слідувати за нами в своєму автомобілі і повернутися в Німеччину".

У відповідь Фатма Бетюль Сайян Кайя зажадала, щоб їй дозволили увійти в будівлю генкосульства.

"Я увійду в посольство. Ви дозволите це мені і я ввійду в цю будівлю. Я буду залишатися тут рівно до того моменту, поки ви мені це не дозволите. Я нікуди звідси не піду", - сказала вона.

На це поліція, нібито почала погрожувати арештом. "Ми можемо вжити інші заходи, якщо ви не підкоритеся". В цитованому агентством запису немає слів "арешт" або затримання. Але Anadolu наполягає, що в цьому місці йдеться саме про загрозу затримання.

"Я зроблю звернення до всього міжнародного співтовариства і повідомлю про антидемократичні практики, які ви застосовуєте", - сказала поліцейським турецький міністр.

Вона звинуватила поліцейських в обмеженні свободи пересування та попранні демократичних прав у Нідерландах. "Це посольство моєї країни і ви повинні дозволити мені туди увійти", - заявила вона.

Повідомляється, що по закінченню відео Фатма Бетюль Сайян Кайя повернулася в свій автомобіль.

Міністр у справах сім'ї і соціальної політики Туреччини, яка прибула в Роттердам на машині з Німеччини, мала намір виступити перед співвітчизниками на підтримку конституційної реформи в Туреччині, незважаючи на позицію голландської влади.

Нагадаємо, поліція Нідерландів застосувала водомети для розгону акції протесту з турецькими прапорами біля генконсульства Туреччини в Роттердамі. ЗМІ повідомляють, що в ній брали участь близько 1 тис. осіб.

Нагадаємо, у Нідерландах поліція не пропустила в турецьке генкосульство міністра Туреччини. За годину до цього Нідерланди відмовили у видачі дозволу на посадку літака міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган назвав представників влади Нідерландів "фашистами і пережитками нацизму". Він зробив різку заяву на мітингу в Стамбулі. Причому, буквально за день до цього Ердоган звинуватив у "нацистких методах" ("Nazi practices") Німеччину, яка також, як і Нідерланди, була проти агітації турецькими політиками на території країни перед майбутнім референдумом про розширення повноважень президента Туреччини.

Новини за темою: Туреччина заблокувала дипломатичні місії Нідерландів